O mně

Moje fotka
Jmenuji se Martina Melicharová a vítám Vás u mě. Plést mě naučila babička asi v pěti letech, vím, že jsem ještě neuměla číst a psát. Byla to šála pro panenku. Moje první výšivka se objevila na kapesníku. Už nějakou dobu propadám jiné vášni a to je šití. Od nepovedeně zašité gumy od tepláků ke kabelkám, dekám a jiným maličkostem. Kontakt: marmel.melichar@gmail.com

čtvrtek 23. února 2012

Ubrus

pokaždé, když si ho rozbalím a přejíždím po něm rukou, nechápu, jak jsem něco takového dokázala vytvořit. Má i svou historii. 
V roce 2002 byly povodně a s Pavlem jsme museli opustit byt v Praze, on šel bydlet do mého bytu za Prahou a já šla bydlet ke kolegyni. Tak to trvalo asi měsíc. 
Měly jsem dlouhé večery a právě ona mě nakopla k vyšívání. Ukázala mi pár neskutečných prací a já se do toho pustila. Trvalo to rok, dokončila jsem ho u své babičky, byly to neskutečně strávené chvíle, na které dodnes vzpomínám. Hodiny a hodiny jsme si povídali a já ubrus odkládala, pouze když jsem jedla. Po roce žmouláni v ruce, jsme ho vypraly a pověsily na šňůru na zahradě. On tam tak neskutečně zářil.

Ráda vzpomínám na babičku, moc mi chybí.


Žádné komentáře:

Okomentovat